A könyvtár nyitvatartása:

Hétfőtől péntekig 8:30-13:30-ig

A könyvtárról

Az iskola patinás épületében szépen felújított könyvtár várja, fogadja a tanulókat, tanáraikat és az intézmény többi dolgozóját.

Iskolánk, mint középfokú szakképző intézmény szakmailag megalapozott, ugyanakkor általános műveltségi szinten is hasznos gyűjteményt hozott létre. A könyvtár állománya jelenleg kb. tizennégyezer dokumentum. Vendéglátóipari és idegenforgalmi szakirodalmi, valamint a középiskolai tananyaghoz kapcsolódó gyűjtőköre van. A szakmai anyag jelentős része a tanított idegen nyelveken, angolul és németül, valamint franciául is megtalálható.

Gyűjtemény összetétele:

• Ismeretközlő és szakirodalom 4000 tétel
  • Szépirodalom 2000 tétel
  • Elektromos dokumentumok 1080 tétel
  • Tankönyv és oktatási segédkönyv 5300 tétel

Szolgáltatások:

• Tájékoztatás (helyben, telefonon, Interneten)
  • Kölcsönzés
  • Olvasóterem (helyben használat)
  • Számítógép- és internethasználat
  • Irodalomkutatás, szaktájékoztatás

A könyvtár szolgáltatásai helyben csak az iskola tanulóinak és dolgozóinak állnak rendelkezésére. Ugyanakkor a Szirén könyvtári program és az Internet segítségével kapcsolatban állunk egyéb szak- és közkönyvtárakkal is.

A www.sziren.com internetes oldal szolgáltatásai.

Ezen az oldalon található kereső adatbázisban 1600 könyvtár állományából válogathatunk, köztük a szakmai társiskolák ( Dobos C., Gundel, Szamos, Mándy ) anyagában is. Az ott talált dokumentumok könyvtárközi kölcsönzéssel átkérhetők.

A könyvtár dolgozói:

Hizsnyikné Gáspár Izabella és Szilágyi Irma könyvtárostanárok

Keresés a könyvtárban, kölcsönzési információk:

Az online katalógusban az iskola könyvtárának teljes állománya áttekinthető, kutatható.

Az is látható, ha a keresett könyv épp kölcsönözve van.

Az online katalógus fejlécébe beírt név megadásával felvetíthető az adott személy kölcsönzéseinek listája.

Tehát mindenki megnézheti a neve beírásával, hogy milyen könyvek vannak nála, mivel tartozik.
A jelszó mezőbe szintén az olvasó nevét kell beírni.

Figyelem!

A nevet pontosan kell beírni, úgy, ahogy a hivatalos névsorokban szerepel.